5 טיפים חשובים לעסקים שמתנהלים מהבית

5 טיפים חשובים לעסקים שמתנהלים מהבית

עבודה מהבית

השנים האחרונות לימדו את כולנו את היתרונות של עבודה מהבית, ופתחו בפני רבים את האפשרות לנהל עסק מהבית במינימום זמן, מבלי לנסוע למשרד, עם מינימום הוצאות, עם שעות גמישות ויותר מעורבות בחיי המשפחה.

הסוד להצלחה טמון במחשבה אסטרטגית נכונה, מה שיבטיח ניהול מועיל, פרודוקטיבי ואפקטיבי של הזמן והמשאבים שלכם.

ריכזנו 5 טיפים שיעזרו לכם לבנות עסק מצליח מהבית, וליהנות מכל היתרונות.

בואו נתחיל!

#1 שעות עבודה קבועות

ניהול העסק מהבית מאפשר גמישות רבה יותר בלוח הזמנים מאשר עבודה במשרד או עבור מישהו אחר. למרות זאת, חשוב מאוד להגדיר את שעות העבודה, ולהתמיד בשמירה על לוח הזמנים שבחרתם ולא "לזרום" עם מה שבא. אפשר להחליט להתחיל מאוחר יותר, או לפצל את יום העבודה על פי הצרכים וסדר היום של שאר בני המשפחה, וכמובן לעשות שינויים כשיש צורך, אבל זמני עבודה קבועים יעזרו לריכוז, ליעילות, לעמידה בלוחות זמנים, להתמדה, לסדר, להרגשה של סיפוק ורגיעה, ובעקבות כל אלה – להצלחה.

כשמקפידים על זמני עבודה קבועים, קל יותר ליהנות מהגמישות שהעבודה מהבית מאפשרת, מבלי שזה יבוא על חשבון העסק.

#2 קוד לבוש גם בבית

יש פיתוי להישאר בפיג'מה ולהתחיל את יום העבודה בנוחות של בית, אבל יש לזה מחיר, זה יורגש וישפיע עליכם, ועל מי כל מי שיהיה איתכם בתקשורת. הלקוחות, הספקים, הקולגות והעובדים שלכם ירגישו את זה באנרגיה וביכולת המיקוד, והתדמית המקצועית שלכם עלולה להיפגע.

לא צריך להגזים

נסו לשמור על הרגל להתלבש כאילו אתם עומדים לצאת למשרד, זה הרגל חשוב גם אם הפגישות שלכם הן רק און ליין. אתם צריכים לשדר מקצועיות ורצינות כדי שהעובדה שאתם עובדים מהבית לא תפגע בהצלחת העסק שלכם, אבל לא צריך להגזים וללבוש חליפה עם עניבה, אלא אם יש לכם פגישה רשמית.

כשמתלבשים כמו למשרד, זה יוצר אפקט פסיכולוגי שיכניס אתכם לאווירה של עבודה, ויאפשר לכם להיות מועילים ומרוכזים יותר בכל משימה, חשיבה או ישיבה.

#3 הגדירו את המשרד הביתי

מציאת מקום קבוע בבית למשרד שלכם תאפשר לכם לעבוד גם אם בני המשפחה נוכחים בבית. כך תוכלו להתמיד בשעות העבודה שהגדרתם, להתחיל לעבוד מבלי לבזבז זמן על סידור פינת עבודה בכל פעם מחדש, ולהתמקד במטרות והמשימות שלכם.

עבודה באיזורים משותפים בבית כמו המטבח והסלון, תפגע ביכולת להקפיד על שעות העבודה, לעמוד בלוחות זמנים ובפניות שלכם לצורכי העסק השונים. בנוסף, אם מקום העבודה שלכם לא מוגדר בבית, זה משפיע על שאר בני הבית ועל היכולת שלהם לנהל חיים רגילים בזמן שאתם עובדים. 

סדרו לכם משרד שעושה חשק לעבוד

מקום קבוע בבית יאפשר לכם להשאיר את המחשב פתוח, את הניירת מסביב כפי שנוח לכם, ואת האוזניות וכל שאר הגאדג'טים שמשרתים אתכם בעבודה, במקום משלהם. זה נשמע מובן מאליו, אבל כל אלה יחסכו לכם זמן רב, טירחה מיותרת, וישפיעו על זמן עבודה אפקטיבי יותר.

סידור משרד בחדר או בחלל פרטי ושקט בבית יעזור לכם לשמור על פוקוס בשעות העבודה, להפריד את העסק מהחיים האישיים, ויתמוך בהצלחת העסק שלכם.

#4 צוות לתפארת

אחד היתרונות הנפלאים בניהול עסק מהבית הוא העובדה שבהתאם לצורכי העסק שלכם אתם יכולים להחליט אם להעסיק עובדים קבועים או לעבוד עם נותני שירותים עצמאיים (פרילנסרים). עובדה זו מאפשרת לבחור באנשי מקצוע הטובים בתחומם, ולבנות לכם צוות מקצועי ברמה גבוהה עם מחוייבות מקצועית לעסק שלך.

איך עושים את זה?

העובדה שאין לחברה עובדים לא צריכה להוות מכשול להצלחת החברה, להיפך, גם אם עובדי החברה כולם הם נותני שירות עצמאיים, אפשר לגבש צוות קבוע שעובד עבור החברה שלכם ולומד לשתף פעולה, להיפגש, לחשוב, לפתח וליצור מוצרים ברמה בינלאומית.

ניהול צוות הוא אומנות, אם יש לכם עובדים קבועים או אם כל העובדים שלכם פרילנסרים. תרבות עבודה חיובית של פידבקים, שיתוף והגדרת ציפיות ויעדים, תסייע לכם ליצור צוות מגוייס שעובד בשמחה למימוש יעדי החברה.

את מרב השירותים הנדרשים לניהול תקין של משרד ניתן לקבל במיקור חוץ וכך לחסוך את העלויות והמאמץ הכרוכים בגיוס והכשרה של עובדים ואת הצורך במשרד כמובן. יש חברות עצמאיות רבות שיעניקו לכם שירותי מזכירות משרד, טלמיטינג, חשבות שכר, שירותי שיווק ומיתוג, והכל בהתאם להגדרה שלכם, ומבלי שניהול העסק ייפגע.

#5 איזון בריא בין עבודה לבית

אם אתם עובדים מהבית ולא מקפידים על השעות, הגבולות והחוקים, אתם עלולים להרגיש שאתם כל היום בעבודה או להיפך, שלא עבדתם בכלל. זה יכול להשפיע גם על שעות עבודה ארוכות יותר, על תחושה תמידית של חוסר הספק, ועל חוויה של הזנחת המשפחה.

החוקים שפירטנו חשובים כדי למנוע את כל אלה, ולאפשר לכם ליהנות מהיתרונות המדהימים של עבודה מהבית.

הגדרה ברורה ואיזון בין שעות העבודה לשעות החיים האישיים תעזור לכם לשמור על האנרגיה והפרודוקטיביות, ותימנע שחיקה בשני העולמות.

כמו שהגדרתם שעות עבודה, כך הגדירו שעות בילוי בפעילות משפחתית והימנעו מחריגות קבועות.

5 הרגלים שיכולים לעזור

  1. כיבוי המחשב בסוף יום העבודה המתוכנן.
  2. השארת הודעה אוטומטית במייל / ווטסאפ בשעות שמחוץ לשעות העבודה.
  3. סגירת חדר המשרד והימנעות מכניסה אליו עד לשעות העבודה.
  4. הרשמה לחוגים.
  5. התאמצות לקיום הבטחות והתחייבויות.

שמירה על הרגלים אלה תעזור ליכולת שלכם להתגמש ברגעים בהם אתם נתקלים באתגרים ונאלצים לעבוד שעות נוספות, ללא רגשי מצפון על הזנחת המשפחה והבית.

סיכום

גם אתם וגם המשפחה יכולים ליהנות מההחלטה שלכם לנהל את העסק מהבית, וככל שתלמדו להגדיר בצורה ברורה יותר את החוקים, כך תיהנו מהיתרונות יותר ויותר.

תכנון נכון של היום יום שלכם ובחירה מדוייקת של אנשי המקצוע, תאפשר לכם לממש את המטרות והיעדים שהגדרתם. כשאתם יודעים שהדברים החשובים כמו ניהול הפרויקטים, גיבוש חוזים, ניהול כספים, ניהול הסושיאל והמוניטין של החברה, נמצאים בידיים מקצועיות, אתם יכולים להתפנות ובלב שקט להשקיע בחיים האישיים שלכם.

שיהיה בהצלחה!

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print