ניהול פנסיוני ותכנון פרישה

שרותי ניהול פנסיוני ותכנון פרישה

אחד האתגרים המרכזיים של עולם הפרישה מתמקד באספקט הכלכלי/פיננסי והתכנון הקפדני שהוא דורש. כל החלטה שגויה יכולה להסתכם בהפסד של עשרות אלפי שקלים ולהוביל לתשלומי מס גבוהים ומיותרים. תכנון ראוי ובטרם עת (לפחות שנה ואף יותר לפני מועד הפרישה המתוכנן) יאפשר להשיג את הפנסיה עליה חלמנו ולאפשר רווחה כלכלית.

תכנון פיננסי לפורשים כולל בין היתר, איתור של כל מקורות ההון, הנכסים הפיננסיים והפנסיונים, הגדרת צרכים, בדיקת מסלולים, תכנון מס ועוד. כל זה על מנת להבטיח שההון שנצבר ינוצל באופן המיטבי ביותר בתקופה חייך ויועבר ליורשים לאחר מותך. התהליך מלווה ע"י איש מקצוע שיודע לראות את התמונה כולה ולטפל בכל הסוגיות הכרוכות בתהליך הפרישה ובהתאם למצות את הזכויות שלך עד תום.

מהם הנושאים בהם נטפל?

במסגרת תהליך התכנון נבנה לך תכנית אישית, מותאמת לצרכים שלך כפי שיוגדרו על ידך. לאחר מכן נפרוט את התוכנית לפרקים ולשלבים ונדע בדיוק מי אחראי לכל לשלב ומה בדיוק נדרש לבצע בכל אחד מהשלבים ובסוף נשיים את התוכנית במלואה.

תחומי ההתמחות שלנו:

  1. תוכנית מקיפה לתחום הפרישה: נבנה תוכנית פיננסית מותאמת לצרכים האישיים שלך ושל בני משפחתך תוך מיצוי הזכויות המקסימלי.
  2. מיסוי והטבות מס: גם על כספי הפנסיה והחסכונות שנצברו לגיל הפרישה קיים מס בשיעור לא מבוטל. ייעוץ נכון ינחה אותך איך אפשר להימנע מתשלום מס גבוה.
  3. תכנון הכנסה עתידית: נרכז את כל תוכניות הפנסיה שצברת במהלך החיים ונחליט מה ואיך לממש, אם כן או לא להשקיע ובאיזה מסלול כך שההכנסה העתידית שלך תהיה מספקת לאורך זמן ותאפשר לך להמשיך באותה רמת החיים.
  4. ניהול מותאם אישית של הנכסים הפיננסים: תוחלת החיים העולה מאפשרת לנו גמישות בחלוקת הנכסים הפיננסיים בין מסלולי השקעה סולידיים למסלולים בעלי סיכון גבוה עם פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר לאורך זמן וכן בהתחשב בסוג המוצר הפיננסי ולתקנות המס החלות עליו.
  5. העברה בין דורית: איך מתבצעת העברת ההון לדור הבא? באיזה מסלול כדאי לבחור? האם יש מיסוי על הכסף שעבר? ואיך בכלל מגינים על הירושה? האם מספיק לרשום הכל בצוואה (רמז – כנראה שלא). ליווי של יועץ מיומן הן תנאי הכרחי על מנת לשמור על הערך הכלכלי של הנכסים שנצברו והעברתם באופן נכון לדור הבא.
  6. מיפוי מוצרי החיסכון הפנסיוני ומוצרי השקעה: ננתח את כל הנכסים הפנסיונים והפיננסיים שברשותך (כולל השקעות, נדל"ן וכד') ונבצע תחזית לפרישה. נבחין בין חסכונות הוניים שניתנים למשיכה כסכום חד פעמי וסכומים שניתן להמיר לקצבה.